piątek, 30 maja 2014

Buty do biegania

Dzisiaj przyglądniemy się bieganiu trochę od innej strony, bo by zacząć biegać potrzebujemy najważniejszej rzeczy, oczywiście oprócz chęci spróbowania :), mianowicie - butów do biegania.. i tu zaczyna się problem, bo jest tego cała masa w sklepach. Osobiście polecam wybrać się do dobrego sklepu sportowego, w którym mają bieżnie z rejestratorem biegu, na podstawie którego potrafią dobrać odpowiedni profil buta do naszej stopy i techniki biegu. Gdyby jednak takie buty znacząco przekraczały nasz budżet, a chcielibyśmy już spróbować biegania, to wychodzę z założenia że na początku lepiej już kupić jakieś tańsze biegówki nawet takie z super marketu, niż biegać w butach do tego nie przystosowanych tzw. tenisówki, trampki itp. (poniżej podaje link do porównania takich tańszych butów biegowych).Odradzam też zakup na samym początku przygody z bieganiem, ubrań biegowych czy też innych gadżetów. Najpierw złap bakcyla do biegania, a dopiero po tym fakcie, zaopatruj się w biegowe gatki czy koszulki :), po co na początku niepotrzebnie wyrzucać pieniądze (taki zakup na pewno nie sprawi że będziesz lepszym biegaczem) 

By was jeszcze bardziej zachęcić do takiej aktywności, pragnę w tym momencie przedstawić korzyści jakie zyskujemy dzięki takiej formie ruchu, (wpisujcie również swoje propozycje w komentarzach).

Bieganie:

- zwiększa wydajność organizmu,
- przynosi efekty poprawy kondycji szybciej niż inne formy aktywności ruchowej,
- uwalnia hormony szczęścia i doprowadza Cię do biegowej euforii
- spala nasz najukochańszy tłuszcz
- poprawia samopoczucie
- nie wymaga od Ciebie wcześniejszego treningu ani drogiego sprzętu,
- obniża tętno i ciśnienie tętnicze
- to aktywność, którą możemy uprawiać dosłownie wszędzie
- daje mnóstwo energii
- pozwala na wsłuchanie się w swoje myśli (o ile nie biegamy z muzyką J)
- najlepsza pigułka antydepresyjna
- modeluje sylwetkę http://polskabiega.sport.pl/polskabiega/56,105612,14481877,Test_tanich_butow_biegowych.html?v=1&obxx=14481877

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz